ביטוח נסיעות לחול לאחר יציאה מהארץ

ביטוח נסיעות לחול לאחר יציאה מהארץ – זה אפשרי.

רוב רובם של הטסים לחו”ל כבר יודעים כי חובה לבצע ביטוח נסיעות לחו”ל זאת כיוון שברגע שיוצאים את גבולות הארץ כיסוי הבריאות המקומי אינו בתוקף, כך שעל אותו אדם שלא ביטח את עצמו לשאת בעלות של כל אירוע רפואי אשר עשוי לקרות במהלך חופשתו , מהפשוט ביותר עד המורכב יותר אשר עשוי להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

ישנם כאלה הרוכשים את ביטוח הנסיעות לחול זמן רב לפני הנסיעה, לטעמינו יש הגיון רב בכך כיוון שמרגע שרוכשים את הביטוח ישנו כיסוי של ביטול נסיעה מסיבה רפואית של בן משפחה אשר נכנס מיידית לתוקף  ובאותה עלות בין אם נרכוש זמן רב לפני או בערב הנסיעה .

חלק מן היוצאים לחו”ל משאירים את רכישת ביטוח הנסיעות לרגע האחרון, לעתים גם הכרטיס נרכש בדקה ה90 , הבעיה בדפוס פעולה זה הוא שלעתים חברת הביטוח דורשת מסמכים רפואיים נוספים ובמצב זה יכול להיווצר מצב אשר בו מי שדחה את רכישת הביטוח לערב הטיסה לא יוכל להשלים את התהליך ולמעשה לא יהיה מבוטח בצאתו מהארץ.

לכן ביטוח נסיעות לחו”ל כדאי לעשות מוקדם ככל שניתן לפני הטיסה ובמידת האפשר ממש עם רכישת הכרטיסים, אין חשש במידה ותתבטל הנסיעה דמי הביטוח יוחזרו במלואם, כך שעדיף להיות מכוסים מיידית ולבצע בדיקה והשוואה של התוכניות בלי לחץ של זמן.

מה הפתרון  למי ששכח לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל וכבר יצא מהארץ?

חלק גדול מהחברות אינו מאפשר לרכוש ביטוח נסיעות לחול לאחר יציאה מהארץ , מהסיבה הפשוטה שזהו פתח לכאלה אשר רוצים לנצל את הביטוח כיוון שאין תקופת אכשרה בביטוח מסוג זה.

לדוגמא: אדם נפל ונחבל בחו”ל וזקוק לראות רופא ואי בידיו ביטוח נסיעות לחול, אותו אדם יוכל להמתין לפני שייגש לרופא לבצע ביטוח נסיעות לחול ורק לאחר מכן להצהיר כי נפגע , לחברת הביטוח אין אפשרות לבדוק זאת ולכן מעדיפה להימנע מכך ולא לחשוף את עצמה למצבים הללו.

ישנן חברות שמאפשרות לכאלה ששכחו לרכוש ביטוח נסיעות ועזבו את הארץ, זאת במידה ורוכשים עד 48  השעות מהיציאה מהארץ בדר”כ נדרש גם לחתום על התחייבות מסויימת .

האפשרות הטובה ביותר במקרה זה הוא להיעזר בסוכן הפעיל מול חברת הביטוח ומפיג את חששה של חברת הביטוח זאת על מנת שתוכל לבצע ביטוח גם לכאלה שעזבו את הארץ, האפשרות לא קיימת בכל חברה , אך חשוב לדעת כי אפשרות זאת קיימת אם כי לא במוצהר.

איך מבצעים ביטוח נסיעות לחול למי שיצא מהארץ?

על מנת לבצע ביטוח נסיעות לחול למי שכבר עזב את הארץ, יש ליצור קשר עם סוכן הביטוח במידה ויש , אנו כמובן נשמע לסייע בהשארת פרטים מטה.

לאחר שהסוכן יבצע תשאול קצר, הוא יפנה לחברת הביטוח לקבלת אישור, ולאחר מכן נציג מטעם חברת הביטוח יבצע שיחה מוקלטת ללקוח במהלכה יבצע עבורו את ביטוח הנסיעות לחו”ל ומרגע זה אותו אדם יהיה מכוסה כאילו רכש את הביטוח בארץ.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?