ביטוח נסיעות לחול חינם

ביטוח נסיעות לחו”ל בחינם דרך כרטיסי אשראי .

ביטוח נסיעות לחו”ל הינו ביטוח לכל דבר ועניין, אשר עיקרו הוא כיסוי של חברת הביטוח בגין אירועים רפואיים אשר עשויים לקרות בחו”ל ולמעשה היא נושאת בחבות הכספית לאירוע זה אם יקרה.
אם כך כיצד יכול להיות שקיימות חברות אשר מציעות ביטוח נסיעות לחו”ל בחינם?? גם אם מדובר בימים ספורים, כיצד הן לוקחות על עצמן סיכון ללא קבלת תמורה?

בספטמבר 2017 נכנסה לתוקפה רפורמה בתחום ביטוחי נסיעות לחו”ל, על פי הרפורמה תהיה קיימת פוליסה בסיסית (כיסויי חובה) אשר אותה יציעו כל חברות הביטוח ועליה יהיה ניתן לבצע הרחבות על פי דרישת הלקוח .

באותה רפורמה נקבע כי חברות האשראי אשר הציעו ביטוח חינם , ההטבה תהיה מוגבלת ל 5 ימים בלבד ותתייחס לפוליסה הבסיסית.

מה שווי ההטבה של ביטוח נסיעות לחו”ל חינם דרך כרטיסי האשראי?

עלות פוליסה בסיסית יומית לאדם במצב בריאותי תקין עולה קצת פחות  מ 2 דולר ליום, כך שעלות ההטבה של חברות האשראי היא פחות מ 10 דולר לכל תקופת הביטוח, כיוון שכל אדם רוכש הרחבות מסוימות מתוספת כבודה ועד ביטול קיצור נסיעה, הפוליסה אשר מציעות חברות האשראי היא לא באמת בחינם.

מה החסרונות בביטוח נסיעות לחו”ל חינם דרך כרטיסי אשראי?

זה נכון במידה ושני המוצרים שווים, אך חשוב לציין כי חברות האשראי אינן החברה המבטחת וכל אחת מהן קשורה בהסכם עם חברת ביטוח , הפוליסות אשר מציעות חברות האשראי בדר”כ תקרות הכיסוי נמוכות וחשוב יותר הפוליסות שלהן כוללות תשלום השתתפות עצמית במקרה תביעה באיזור 50 דולר לכל תביעה.

כעת ניקח דוגמא : אדם א’ אשר רכש פוליסה בחברת ביטוח מהמובילות בשוק ל 5 ימים שילם על הפוליסה הבסיסית כ 10 -15 דולר לכל התקופה, מולו אדם ב’ אשר קיבל בחינם כיסוי ל 5 ימים מחברת האשראי.

במקרה תביעה אדם א’ יכוסה באופן מלא ולא יידרש להוציא כסף מהכיס, אדם ב לעומתו ישלם בכל מקרה השתתפות עצמית של 50 דולר וכך הפוליסה שלו יקרה יותר .

כלומר ההטבה של חברות האשראי משתלמת כל עוד אין תביעות במידה ויש היא הופכת לפוליסה הכי יקרה , והרי אם אנו בטוחים שלא תהיה תביעה ממילא לא כדאי לרכוש ביטוח , אך ברור שהמציאות אינה עובדת כך.

 

לסיכום: אנשי אוהבים לשמוע את המילה חינם ונוטים לשכנע את עצמם כי אכן מדובר בהטבה משמעותית, אך כשמדובר בביטוח אנו ממליצים ראשית לבדוק את הכיסויים ולא לבחור רק על פי מחיר אשר כפי שתיארנו עלול להסתבר כטעות שתעלה ביוקר מבחינת זמן וכסף…

 

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?