ביטוח תאונות אישיות

מה זה ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות כולל כיסוי למקרה של שברים, כוויות, נכות תמידית וקבועה, אי כושר עבודה חלקי או מלא ומקרי מוות כתוצאה מאירוע פתאומי חד-פעמי ובלתי צפוי שגרם לחבלה גופנית, וכן פיצוי כספי המשולם באופן חד פעמי או כקצבה לתקופה מוגבלת (עפ”י תנאי הפוליסה).
בעוד ביטוח אובדן כושר עבודה נכנס לתוקף לאחר 3 חודשי המתנה שבהם לרוב אין למבוטח הכנסה אחרת, ביטוח תאונות אישיות מאפשר פיצוי כספי מידי ללא צורך בלקיחת הלוואות, שבירת חסכונות או הגדלת המינוס.
יש לקחת בחשבון שפציעה גוררת בעקבותיה גם הוצאות בלתי צפויות נוספות – בשל המוגבלות לעשות חלק מהפעולות שנהגנו לעשות בעצמנו (למשל : נהיגה, בישול), וכן הוצאות נוספות הקשורות לטיפול בפציעה (לדוגמא : פיזיותרפיה, ציוד רפואי הנדרש לתקופת ההחלמה) שירותים אלו עולים כסף רב וביטוח תאונות אישיות עשוי להקל באמצעות הפיצוי הכספי שהוא מעניק.

האם כדאי לעשות ביטוח תאונות אישיות?

כמו בכל ביטוח כאשר אנו ניגשים לבדוק את הכדאיות, כדאי לשאול את עצמנו מה יקרה במצב בו קורה חלילה מקרה ביטוח ולא היינו מכוסים, כיצד נוכל להתמודד עם המצב בעיקר בפן הכלכלי, בסופו של דבר השוואה של עלות מול תועלת.

עוד יש לקחת בחשבון הוא את דרך חייו של המבוטח ועד כמה הוא חשוף לסיכונים לדוגמא : אדם שיושב במשרד חשוף פחות לתאונות מאשר אדם שעובר במסגריה או בעיסוק פיזי אחר- לסוגי עיסוקים הללו מומלץ יותר לרכוש כיסוי תאונות אישיות.

כיסוי שברים בביטוח תאונות אישיות .

לפוליסת תאונות אישיות יש בדר”כ מספר כיסויים בניהם : מוות ו/או נכות מתאונה, שברים מתאונה  וכוויות מתאונה.

הכיסוי המרכזי בפוליסה מתייחס לפיצוי בגין שברים כיוון שזהו החלק ש”נתבע” יותר בפוליסה מבחינה סטטיסטית.

הפיצוי בגין שברים אינו שווה לכל סוגי השברים, ובתנאי הפוליסה מפורט אחוז הפיצוי עבור כל שבר- כך לדוגמא שבר בצלעות יעניק פיצוי של 35% מסכום הפיצוי הכללי של שברים שנרכש, לעומת זאת שבר באצבע יעניק פיצוי של 3% בלבד.

כאשר אנו משווים בין פוליסות תאונות אישיות יש להתייחס גם להבדלים בתנאי הפוליסה ובשיעור הפיצוי, לכן גם כאן נמליץ להיעזר באיש מקצוע אשר יתאים עבורכם את החבילה המשתלמת ביותר.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

כל הורה לילדים בגן או בבי”ס יודע כי מדי שנה מצרפים את ילדיו לפוליסת תאונות אישיות קולקטיבית , הכיסוי תקף לא רק במסגרת המוסד החינוכי אלא בכל זמן.  כאן המקום להדגיש כי הכיסוי מתייחס לחלק של מוות ו/או נכות מתאונה בלבד, אין כיסוי לשברים/כוויות בפוליסת תאונות אישיות לתלמידים כך שהיא לא באמת מספקת פתרון אלא רק תוספת.

ביטוח תאונות אישיות בחו”ל.

פוליסת ביטוח תאונות אישיות תקפה לא רק בארץ אלא בכל מקום, כמובן על בסיס אבחנה מדויקת ומסמכים רפואיים כך שגם אם המבוטח נמצא בחו”ל הוא יכול לתבוע את הפוליסה כאשר יחזור לארץ.

ישנן פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל בהן מציעים להוסיף כיסוי תאונות אישיות לפוליסה, לכן אם קיים כיסוי תאונות אישיות בנפרד אין ממש צורך להוסיף את הכיסוי לפוליסת נסיעות לחו”ל.

כפל ביטוחי תאונות אישיות.

כאשר אנו מדברים על כפל ביטוחי, פוליסת ביטוח תאונות אישיות “מככבת” ברשימת הכיסויים הכפולים, הסיבה המרכזית היא העלות הנמוכה יחסית והצירוף הקל באמצעות שאלון קצר מאוד, כך שמוקדים רבים של חברות ישירות מצליחות למכור ללקוחות בטלפון לעתים מספר פוליסות מבלי שאותו לקוח אפילו יודע מה הוא רכש.
אמנם כאשר יקרה מקרה ביטוח המבוטח יוכל לקבל פיצוי מכל פוליסה אך לא בטוח שמבחינת צורכי הלקוח הוא זקוק למספר פוליסות של תאונות אישיות.

על מנת להימנע ממצב של כפל ביטוח תאונות אישיות אנו ממליצים לא לרכוש ביטוח בטלפון אלא רק ע”י איש מקצוע בפגישה פרונטלית.

ביטוח תאונות אישיות מחיר.

מחיר פוליסה ביטוח תאונות אישיות תלוי בגובה הפיצוי הנרכש , בגיל המבוטח ובעיסוקו, הפרמיה בביטוח תאונות אישיות היא קבועה ואינה משתנה עד תום תקופה של הפוליסה בגיל 80.

אם הנך מחזיק פוליסת תאונות אישיות, או שהציעו לך לרכוש פוליסת תאונות אישיות וברצונך לבצע השוואת כיסויים ומחירים, אנו מציעים לך להשאיר פרטיך ונציג מטעמינו יתאים עבורך את החבילה המשתלמת ביותר.

יתרונות נוספים ביטוח תאונות אישיות.

חשוב לדעת שהקבלה לביטוח תאונות אישיות אינה מצריכה חיתום רפואי, ולכן גם מבוטחים שבריאותם אינה תקינה יכולים לרכוש את ביטוח תאונות אישיות. כמו כן, הפיצוי המשולם אינו תלוי בפיצוי המתקבל ממקורות אחרים -למשל תגמולים מביטוח לאומי או פוליסות אחרות.
הפרמיה המשולמת עבור הביטוח קבועה, כלומר- אינה משתנה לאורך תקופת הביטוח ואינה עולה עם הגיל, הכיסוי תקף בארץ ובחו”ל – אך אינו מהווה תחליף לביטוח נסיעות לחו”ל. ניתן לרכוש את המוצר בדרגות שונות של סכומי פיצוי.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?