ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי

בישראל יש כיום כ-160 אלף מקרים סיעודיים, מתוכם 110 אלף נזקקים לסיוע בבית, והשאר מאושפזים במוסדות סיעודיים.
כ-650 אלף קשישים חיים עמנו, ובעתיד צפוי לחול גידול של כ-10% כל שנה.
ההסתברות להגיע למצב סיעודי מעל גיל 65 היא 1:3.
על פי חוק, האחריות העיקרית לטיפול באדם שמצבו סיעודי מוטלת על בני משפחתו.

מה מכסה ביטוח סיעודי פרטי?

ביטוח סיעודי פרטי הינו פוליסת ביטוח המתחייבת לשלם גמלה חודשית לתקופה שנקבעה בפוליסה, עם היקלעות המבוטח למצב סיעודי.
פוליסת הביטוח הינה לכל חיי המבוטח ותנאי הפוליסה ידועים וקבועים למן יום ההצטרפות אליה ואינם ניתנים לשינוי. חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות סיעוד, הנבדלות זו מזו בתקופות הפיצוי, תקופות ההמתנה, תנאי הזכאות לגמלה וכו’. בעת ההצטרפות, בוחר המבוטח איזו פוליסה ברצונו לרכוש, מה סכום גמלת הסיעוד שברצונו להבטיח לעצמו ולאיזו תקופת פיצוי.

ביטוח סיעודי- האם ביטוח לאומי מכסה?

במסגרת חוק הסיעוד, המוסד לביטוח לאומי יעניק סיוע לאדם במצב סיעודי השוהה בביתו, בתנאי שיעמוד בקריטריונים המצטברים הבאים :
בני 65 ומעלה בנות 60 ומעלה, הגרים בבית או בדיור מוגן ונזקקים לעזרת אדם אחר, אינם מקבל קצבה לשירותים מהמדינה ועומדים במבחן הכנסות.
זכאות זו מקנה עזרה של מטפל שיגיע לביתו החל מ-5 שעות שבועיות לרמת הזכאות הנמוכה ביותר, ועד ל-15.5 שעות שבועיות למוגבלות חמורה. בכל מקרה, אין מדובר על סיוע כספי כלל!
משרד הבריאות מעניק סיוע בהוצאות אשפוז במוסד סיעודי לאדם על פי תנאי זכאות מחמירים המתבססים על מצבו הרפואי – סיעודי, ועל היכולת הכלכלית של כל בני המשפחה מקרבה ראשונה (חשבונות וחסכונות).

כמה עולה להחזיק אדם סיעודי בבית עם מטפל צמוד וכמה עולה אשפוז במוסד סיעודי?

עלות הטיפול באדם במצב סיעודי משתנה על פי מקום שהותו: העלות בביתו של המבוטח עם מטפל צמוד היא כ 5,000 ש”ח לחודש, ובמידה ונדרשת השגחה של 24 שעות – אף למעלה מכך. נוסף על כך, ישנן עלויות נוספות כגון תרופות, עלויות מחיה של המטפל, חיתולים ועוד. העלות החודשית למאושפז באופן פרטי במוסד סיעודי נעה בין 10 עד 20 אלף ש”ח בחודש, תלוי באיכות ומיקום המוסד.

מהו סכום הפיצוי הדרוש בביטוח סיעודי?

ישנה חשיבות גבוהה לקבלת סיוע מקצועי לפני רכישת פוליסה של ביטוח סיעודי פרטי, על מנת להבטיח כי בעת הצורך לא יערמו בפני הלקוח ומשפחתו בעיות ומכשולי שיעכבו את תשלום הפיצוי הסיעודי.
אנו דואגים לספק ללקוחותינו תוכניות ביטוח סיעודי פרטי של חברות הביטוח המובילות בתחום, והיא ערוכה לספק פתרון המותאם ליכולת, לצרכים ולדרישות של כל לקוח.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?