ביטוח כבודה

ביטוח כבודה, למה מתייחס?  ומה ההבדלים בכיסוי בין חברות הביטוח.

כאשר אנו רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל אשר כולל את הכיסוי הרפואי , אנו נשאלים אם ברצוננו לבטח את הכבודה אשר לוקחים איתנו לחו”ל בחלק מהחברות כיסוי לכבודה כלול במחיר הבסיסי ובחלקן יש צורך לרכוש הרחבה.

במאמר הבא ננסה לפשט כמה מן המושגים הכלולים תחת הכותרת “ביטוח כבודה” – ולהסביר עד כמה שניתן למה זכאי המבוטח במקרים מסוימים שנגרם נזק כזה או אחר לכבודתו.

כמו בכל סעיף בביטוח נסיעות לחו”ל ישנו את כיסוי התקרה הכולל את מקסימום התשלום של החברה בגין אותו כיסוי, ומכאן יש לרדת לסעיפים ולמושגים הקטנים בתוך אותו כיסוי.

מהי כבודה?

כבודה כוללת את המטען האישי אשר יוצא עם המבוטח מהארץ- תחת מטען אישי נכללת כמובן המזוודה ותכולתה  אך כדאי להדגיש גם ציוד אחר המוגדר “ציוד יקר ערך” מכוסה במסגרת הפוליסה לדוגמא: שעון, מכשירי חשמל, תכשיטים, חפצי קודש , כלים מוזיקליים וכו’  – כיסוי בגין דברי ערך מוגבל אף הוא בתקרה לסעיף זה.

חשוב להדגיש כי במסגרת כיסוי כבודה לא יכוסה טלפון נייד , מצלמה ומחשב נייד לגביהם יש צורך לרכוש הרחבה אם רוצים לבטח מכשירים אלו.

ממתי נכנס הביטוח לתוקף?

הביטוח נכנס לתוקף מרגע שיצאתם מביתכם עם כבודתכם ובתנאי שמאותו תאריך קיימת פוליסת ביטוח בתוקף.

מה מכסה ביטוח כבודה וכיצד להפעיל אותו במידה ונדרש?

במקרה של גניבה יש להציג דוח משטרתי מפורט המתייחס לתכולה שנגנבה ,  במקרה אבדן יש להציג דוח מהמוביל המתייחס למקרה ומפרט את נסיבותיו.

במקרה של איחור בהגעת כבודה יש להציג קבלות על רכישה של ציוד.

דברים שכדאי לשים אליהם לב !

הכיסוי בפוליסה מוגדר לפריט או מערכת פריטים וכולל בדר”כ השתתפות עצמית של 50$  לפריט או מערכת פריטים, בדר”כ הכיסוי לפריט מוגבל לתקרה של 300$  כאשר הכיסוי המירבי לכל סעיף כבודה עומד על 2,500$.
דבר נוסף שחשוב להדגיש במקרה של גניבת כבודה מתוך רכב תקרת הכיסוי המקסימלית תעמוד על סכום של 300$- ולא התקרה המירבית!

מוצרים מתכלים דוגמת בשמים טואלטיקה, אלכוהול וכן אביזרים כגון משקפיים וכו לא יכוסו במסגרת הפוליסה.

כיצד לבחור ביטוח כבודה מבין הכיסויים המוצעים בחברות הביטוח השונות?

תקרות הכיסוי בפוליסות השונות לא שונות מהותית ובדר”כ בכולן קיימת הגבלת פיצוי לפריט ותשלום השתתפות עצמית.

אם כן איך בכל זאת נחליט איזה כיסוי הוא הטוב עבורנו?

כיוון שמדובר בכיסוי אשר עלול לגרום לאי נעימות רבה , ההמלצה שלנו היא לבחור בחברה בה התביעה מתנהלת בצורה מהירה וחלקה ללא טרטור אשר קודם כל משלמת ולאחר מכן דורשת את האסמכתא – חברה שניתן לציין לטובה בכיסוי זה היא פספורטכארד בה קיים מנגנון של הטענת כסף לכרטיס דרך האפליקציה, כך שלמרות המצב הלא נעים לפחות נמנעת מהמבוטח הפגיעה הכלכלית באותו הרגע כאשר נאלץ לרכוש ציוד.

מעוניין לשמוע המלצות נוספות בנושא ביטוח נסיעות לחו”ל או שיש לך שאלה ספציפית בנושא , תשאיר לנו פרטים ,מבטיחים לחזור אליך.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?