ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח משכנתא

כל לווה אשר ניגש לקחת משכנתא מהבנק , נדרש להציג לבנק פוליסת ביטוח משכנתא כתנאי לקבלת ההלוואה, אך מה משמעות אותה דרישה? האם ניתן להימנע מכך? האם חייבים ביטוח משכנתא או שאפשר לקבל משכנתא בלי? מה עושה מי  שמצבו הרפואי אינו מאפשר לו להתקבל לביטוח? ומה ההבדל בין ביטוח חיים לביטוח משכנתא?

מה זה ביטוח משכנתא?

כאשר בנק נותן הלוואה (משכנתא) הוא רוצה להבטיח שייקבל את כספו חזרה במקרה קיצוני של מוות אחד מהמבוטחים או במקרה שבו הנכס מאבד מערכו, לשם כך דורש הבנק פוליסת ביטוח חיים למשכנתא בגובה הסכום שהלווה, וכמו כן ביטוח לנכס לפי הערכת שווי שמאי.

אם יש לי ביטוח חיים למה אני צריך ביטוח משכנתא?

אמנם ביטוח חיים למשכנתא הינו בבסיסו ביטוח חיים אך כיוון שסכום ההלוואה יורד עם השנים כך גם ביטוח המשכנתא מבטח סכום שהולך ויורד זאת כאשר בונים אותו בהתאמה להלוואה, הבדל נוסף הוא במוטב (מי שמקבל את הכסף) , בביטוח חיים רגיל המוטב הוא מי שנבחר, לעומת זאת בביטוח משכנתא המוטב הבלתי חוזר הוא הבנק המלווה והוא יקל את הפיצוי ראשון .

האם אפשר להשתמש בביטוח חיים שיש לי לצורך המשכנתא?

קיימת אפשרות לשעבד את ביטוח החיים הקיים לטובת המשכנתא , אך המשמעות היא שבמקרה מוות חלילה הבנק יהיה זה שייקבל את הפיצוי ולא המוטבים או היורשים אותם הגדרנו בפוליסה , לכן רק במקרים בהם התקציב אינו מאפשר , אנו ממליצים על שימוש בביטוח חיים קיים לצורך המשכנתא.

מה קורה אם המצב הרפואי אינו מאפשר להתקבל לביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים לכל לדבר אשר כרוך בשאלון רפואי, קיימים מקרים בהם חברת הביטוח אינה מוכנה לקחת את הסיכון ולא מוכנה לבטח אדם אשר לו בעיות רפואיות מהותיות, במקרה זה ניתן להכניס לווה נוסף למשכנתא והביטוח יהיה על שמו. ניתן גם למשכן נכס כנגד ההלוואה במידה והסכומים תואמים את גובה ההלוואה , וכמובן תלוי באישור הבנק.

במקרים בהם ההלוואה אינה גדולה ניתן לבצע ביטוח חיים אשר נקרא ביטוח חיים ללא חיתום ומיועד לאנשים אשר חברת הביטוח אינה מקבלת אותם לביטוח , כדאי לציין שבמסלול זה העלות לחודש מלכתחילה גבוהה מאוד באופן משמעותי .

אנו מעניקים ליווי  למאות נוטלי משכנתאות בבחירת ביטוח המשכנתא והמסלול המשתלם עבורם, בנוסף גם מבוטחים אשר מחזיקים כבר ביטוח משכנתא אנו מבצעים השוואות בכל חברות הביטוח על מנת להוזיל את הביטוח הקיים ולהקטין את התשלומים החודשיים, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטיך על מנת שנוכל לבדוק עבורך האם ניתן להוזיל עבורך את ביטוח המשכנתא.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?