ביטוח בריאות פרטי- כל מה שצריך לדעת!

איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי ?

בישראל קיים אומנם סל שירותי בריאות בסיסי לכל אזרח במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי אשר נחקק ב 1995. לצערנו הסל אינו מעניק הגנה מלאה במקרים של טיפולים וניתוחים מורכבים, וכן במקרים בהם יש צורך ברכישת תרופות יקרות שאינן בסל.
על אף שקיים כיסוי בסל הבריאות לטיפול שאנחנו נדרשים לו, לרוב ניאלץ להמתין זמן רב לקבלת תור, המתנה שעלולה להיות הרת גורל עבורנו .
בנוסף לא תמיד נוכל לבחור את הרופא שיהיה אחראי על הטיפול במשאב היקר ביותר לנו – הגוף שלנו ולכן יש צורך לבחור ביטוח בריאות פרטי, ולא סתם ביטוח בריאות פרטי אלא ביטוח בריאות פרטי מורחב.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לביטוח בקופ”ח?

ביטוח בריאות פרטי מורחב מעניק למבוטח את היכולת להתמודד עם מצבי בריאות קשים כגון ניתוחים מורכבים, טיפולים מיוחדים, השתלות איברים ומחלות קשות המחייבות שימוש בתרופות יקרות אשר לא נמצאות בסל הבריאות ובשב”ן.
ביטוח בריאות פרטי מורחב, מאפשר גם בחירה של רופאים מנתחים ומרדימים ומכסה את כל ההוצאות הנלוות לתקופות הטיפול, ההחלמה ועוד.

שוק ביטוחי הבריאות בישראל

שוק ביטוח הבריאות בישראל מורכב משלושה רבדים :

  • סל בריאות בסיסי לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.
  • שירותי בריאות נוספים (שב”ן).
  • ביטוח בריאות פרטי בחברת ביטוח.

רובד ראשון – חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

חוק ביטוח בריאות ממלכתי קבע סל שירותי בריאות אחיד לתושבי המדינה. סל זה הנו הרובד הבסיסי של שירותי הבריאות בישראל, וכולל את השירותים הרפואיים והתרופות הניתנים לתושבי ישראל.

רובד שני – השבנ”ים (שירותי בריאות נוספים).

תושבים המעוניינים בשירותים נוספים, שביטוח הבריאות הממלכתי אינו מכסה, יכולים לרכוש אותם בנפרד.
אחת הדרכים העומדות לרכישת שירותים נוספים היא באמצעות שירותי הבריאות הנוספים (שב”ן), שמציעות קופות החולים.
כיסויים אלה, מיטיבים את מצבו של החבר ביחס לזכויותיו בסל הבריאות, אך אין בהם מענה מספק לקטסטרופות רפואיות ו/או למצבים רפואיים בהם נדרשת זמינות באפשרויות בחירה של השירותים הרפואיים.

רובד שלישי – ביטוח בריאות פרטי.

חברות הביטוח מספקות רובד נוסף לסל הבסיסי ולשב”ן במסגרת ביטוח בריאות פרטי. ביטוחי בריאות פרטי מספק למבוטח מימון לשירותי בריאות שונים ולקטסטרופות רפואיות; מאפשר למבוטח לבחור מנתח ובית חולים בארץ ובחו”ל; מבטיח כיסוי רחב לתרופות שאינן בסל הבריאות וביצוע השתלות בחו”ל. הכיסויים הניתנים בביטוח בריאות פרטי הנם לעתים כיסויים מוספים, שאינם קיימים בקופת חולים, כגון ביטוח סיעודי, כיסויים תחליפיים לאלו שבקופת חולים כגון בחירת מנתח, או כיסויים מרחיבים של הזכויות בקופת החולים.

כיצד השפיעה הרפורמה בביטוחי הבריאות על שוק ביטוחי הבריאות הפרטיים?

ב- 2016 יושמה רפורמה משמעותית בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים, אשר מטרתה הייתה למנוע את הכפילות בין ביטוחי הבריאות הפרטיים לביטוחים בקופות החולים במיוחד בפרק המתייחס לניתוחים בארץ.
בפוליסות שלפני הרפורמה כל מבוטח יכול היה לבחור כל מנתח גם אם אינו בהסדר עם חברת הביטוח, וחברת הביטוח הייתה חייבת לממן את עלות הניתוח עד התקרה לאותו ניתוח, בפוליסות לאחר הרפורמה ניתן לבצע ניתוח רק מתוך רשימת מנתחים אשר בהסדר עם חברת הביטוח.
בשאר הכיסויים כגון : תרופות, טכנולוגיות רפואיות , ועוד – דווקא יש יתרון לפוליסה לאחר הרפורמה .
ישנן פוליסות בריאות וותיקות יותר אשר הפרמיה בהן קבועה וכאלה המעניקות פיצוי כספי אם בוצע ניתוח לא באמצעות הפוליסה, לכן בטרם מבצעים שינוי כלשהו יש להיוועץ באיש מקצוע אשר סומכים על המלצותיו- כי לעיתים מדובר בהחלטות בלתי הפיכות!

האם כדאי להחליף פוליסת ביטוח בריאות ישנה בפוליסת ביטוח בריאות חדשה?

לשאלה זו אין תשובה אחת ולכן יש לבחון בצורה מקצועית כל מקרה לגופו. בחלק מהמקרים יהיה כדאי להחליף לפוליסה חדשה הן מבחינת טכנולוגיות חדשות שנכנסו ומתעדכנות בפוליסה חדשה והן מבחינת מחיר שבדר”כ אטרקטיבי יותר בפוליסות החדשות, כמובן שכל החלטה בקשר לביטוח בריאות צריכה לקחת בחשבון מצב רפואי כיוון שאם היה שינוי לרעה במצב רפואי כל מעבר לפוליסה חדשה תפגע בכיסוי המבוטח ע”י החרגות שתוסיף חברת הביטוח.
אם הנך מתלבט אם לעבור לפוליסה חדשה או להישאר בפוליסה שלך ולנסות לשפר את העלות החודשית, אנו ממליצים לך להשאיר פרטיך ולקבל ייעוץ מקצועי אשר יקל עליך את ההחלטה.

כיצד להוזיל ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות במתכונת החדשה בנוי ממספר פרקים , כאשר העלות העיקרית היא של פרק ניתוחים בארץ (כ 70% מעלות הפוליסה הכללית).
כל פוליסה בשנותיה הראשונות נמצאת בתקופת הנחה שלאחר סיומה ניתן לבקש הארכת הנחה זאת במידה ולא היו תביעות בפוליסה.
במידה והמצב הרפואי מאפשר , מעבר לפוליסה חדשה ברוב המקרים יוזיל משמעותית את הפרמיה שכן החברה אשר מעוניינת לצרף מבוטח חדש תעניק הנחות גדולות יותר, בחלק מהחברות יש הנחות משמעותיות כשמדובר בפוליסות משפחתיות.
עוד במידה ומדובר בפוליסה משפחתית יש אפשרות להעביר חלק מבני המשפחה
( במידה ומצב רפואי לא מאפשר העברה של מבוטח ).
אנו בוודאי לא מצפים שלקוח ממוצע יוכל לשלוט בכל המידע לעיל וליישמו , לכן אנו מציעים לך להשאיר פרטיך וליהנות כמו רבים מלקוחותינו משיפור הכיסוי הביטוחי והוזלת הפרמיה.

איזה ביטוח בריאות הכי זול?

ברור לנו שהעלות החודשית של הפוליסה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהחלטה, אך כמו שאדם הנזקק לשירותים של רופא לא שואל איזה רופא הכי זול, גם כאן היינו מציעים לבדוק את מכלול הפרמטרים.
חשוב לבדוק את הכיסויים בפוליסה, את השירות במקרה תביעה, את התפתחות הפרמיה , את החריגים ועוד.
לאחר שהחלטנו איזה ביטוח בריאות מתאים עבורנו לאחר מכן נתמקח על המחיר ולא להיפך.

חשוב לדעת:
רכישת ביטוח בריאות כפרטי כוללת מילוי שאלון רפואי. לכן כדאי וחשוב לרכוש את הביטוח בגיל צעיר, שכן הסבירות להתקבל לביטוח גבוהה יותר, וללא החרגות.
אל תחכו לגיל מבוגר שבו תזדקקו לביטוח, אך לא תוכלו לרכוש אותו…
שוק ביטוחי הבריאות בישראל הינו מורכב ביותר, כך שלצרכן הפשוט אין שום יכולת להבין את ההבדל בין אינספור ביטוחי הבריאות, הסיעוד ושאר הפוליסות והכיסויים.
מכיוון שכך, אנו נתקלים במקרים רבים של לקוחות הרוכשים כפל ביטוחים, או פוליסות שחסרים בהן כיסויים חשובים, מבלי לדעת.
אנו נלווה אתכם ונדאג לרכוש עבורכם חבילת כיסויים ביטוחיים אופטימלית בהתאם לתקציבכם.
כחלק מהשירות, אנו נבחן את מכלול התוכניות הביטוחיות שברשותכם, ונסייע לכם בביטול כפילויות אם ישנן.

תפריט
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?
איך אפשר לעזור ?